Promowanie biznesu w internecie - Pozycjonowanie i optymalizacja

Krótki tekst na temat metod promocji strony w internecie, takich jak pozycjonowanie katowice oraz o kampaniach AdWords.

Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycj

Dodane: 21-11-2014 09:34
Promowanie biznesu w internecie - Pozycjonowanie i optymalizacja pozycjonowanie katowice
onowania przechodzącego przez wszelkie...algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza, ze nie ma konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz dużo firm zajmujących się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi klienta. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może jednak spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

SEO jest to proces i seria działań , której celem jest podniesienie pozycji danej strony w wyszukiwarkach. Założenie jest to bardzo proste, aczkolwiek jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie proste. Przy pozycjonowaniu trzeba wziąć pod uwagę bardzo dużo zmiennych takich jak położenie geograficzne gdzie dana witryna ma swoją działalność, konkurencje i wiele innych bardziej lub mniej ważnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, zatem na konkretne efekty musimy poczekać parę miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest mnogość metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Liczne metody pozycjonowania

Optymalizować pod wyszukiwanie można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Czyste pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie aby nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która daje stały efekt, bez ryzyka wyrzucenia strony z pozycji. Jest też 'czarne' pozycjonowaie jest to totalne przeciwieństwo i często daje szybki krótkotrwały efekt i często kończy się na realnym spadku pozycji strony w wyszukiwarce. Smutne jest to, że wiele firm wykorzystuje tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest sprawnie wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.